Aby móc porównać kuriera GLS z kurierem DPD najlepiej wybrać kierunek zagraniczny. Paczki do Niemiec są obsługiwane zarówno przez kuriera DPD czy GLS. Oczywiście w naszej ofercie obsługiwane są wszystkie kierunki krajowe i niemalże wszystkie zagraniczne, dlatego aby wybrać najlepsza ofertę i kuriera najlepiej wycenić przesyłkę klikając przycisk „Wyceń Przesyłkę”. Jeśli stoisz przez wyzwanie wysłania paczki do Niemiec i nie wiesz na, którego kuriera się zdecydować to zapoznaj się z zestawieniem poniżej. Pozwoli ono na wybranie najlepiej dopasowanej oferty do Ciebie. Niekonieczne musi to być kurier GLS czy DPD. Wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zamów kuriera DPD lub zamów kuriera GLS.

GLS kontra DPD (paczka do Niemiec)

Cecha DPD GLS
Cena (paczki do Niemiec) od 100,92 PLN do 46,17 PLN
Darmowe ubezpieczenie od 1000 PLN do 4000 PLN
Szacowane doręczenie 2-3 dni robocze 2 dni robocze
Pobranie Gotówki
Standardowy czas zwrotu pobrania
Element niestandardowy 141,45 PLN 49,20 PLN
Przesyłka zwrotna cena podst. cena podst.

Opinie klientów* DPD vs. GLS

Cecha DPD GLS
Opinia klientów 4,8/5 4,8/5
Dostawca roku 2017 I miejsce
Liczba opinii
900000 260000
Liczba negatywnych opinii
10000 6000
Liczba neutralnych opinii 17500 4000
Liczba pozytywnych opinii 870000 250000
Polecający klienci 97% 96%

*na podstawie ceneo.pl

Który kurier lepszy GLS czy DPD?

Porównując dwie firmy kurierskie takie jak GLS czy DPD pod względem cenowym to zdecydowanie warto rozważyć ofertę GLS. Ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna, dodatkowo pozostałe usługi również cechują się niższą ceną. Pod względem zadowolenia klientów obie firmy kurierskie prezentują się podobnie. Kurier DPD jest nieco większa korporacja obsługująca większa ilość przesyłek kurierskich, dlatego tez posiadają większa ilość opinii. Jednak patrząc na stosunkowy udział opinie Pozytywnych to obie firmy kurierskie prezentują podobny poziom.

 

 

Warto również pamiętać, że na poziom obsługi mogą w wyjątkowych okolicznościach i rejonach odpowiadać różne czynniki losowe i braki kadrowe. Pomimo dobrej oceny w jednym rejonie dany kurier może przeciągać odbiór przesyłki natomiast w innym rejonie kurier o ogólnej słabszej ocenie może być zawsze punktualny. Jednakowoż w finalnym rozrachunku i przy stałym nadawaniu paczek ocena zaznaczona w naszym porównaniu sprawdza się. Jeśli chcesz poznać inne porównania i sprawdzić cenę twojej konkretnej paczki to kliknij w przycisk „Zamów kuriera”.