Cennik przesyłek kurierskich

Typ usługi Cena Przewoźnik
Przesyłka Punkt – Punkt od 5,89 zł netto np. Paczka w Ruchu
Przesyłka od Punktu do Drzwi od 14,52 zł netto np. UPS Access Point
Przesyłka od Drzwi do Drzwi od 12,19 zł netto np. Kurier InPost
Przesyłka Paletowa od 112,20 zł netto np. DPD Paleta
Przesyłka Zagraniczna od 34,99 zł netto np. Kurier DPD
Przesyłka Listowa od 14,55 zł netto np. Kurier Geis

Który kurier jest najtańszy?

Ceny przesyłek kurierskich zależą od wielu czynników. Głównym kryterium wpływającym na koszt paczki jest odległość jaki ma ona do pokonania. Dlatego też do stosunkowo najtańszych usług należą przesyłki krajowe. Nieco droższe są przesyłki zagraniczne, ale tu wpływ na cenę ma przede wszystkim poziom skomplikowania transportu. Mowa tu oczywiście o środku transportu jakim musi zostać przewieziona paczka do miejsca docelowego. Najdroższe są przesyłki lotnicze natomiast najtańsze przesyłki transportowane kurierem drogowym.

Kolejnym ważnym aspektem są tzw. gabaryty przesyłki kurierskiej. Im paczka większa i cięższa, tym jej cena jest wyższa. Należy tu jednak zwrócić uwagę na pojęcie wagi gabarytowej stosowane przez wszystkich przewoźników. Chodzi tu przede wszystkim o paczki, które są lekkie ale ich wymiary powodują, że paczka jest duża i trudna do transportu. Taka przesyłka mimo niskiej wagi kosztuje stosunkowo więcej niż jej odpowiednik o tej samej wadze ale mniejszych wymiarach.

Ostatnim aspektem wpływającym na cenę paczki jest operator wybrany do jej realizacji. Firmy kurierskie konkurują na rynku nie tylko ceną. Na ogólną ocenę usługi ma także wpływ jakość obsługi oraz terminowość wykonywania zleceń. Dlatego też, niektóre firmy kurierskie oferują niższe ceny kosztem właśnie tych elementów obsługi.

Ile kosztuje przesyłka kurierska?

Najłatwiejszym sposobem poznania dokładnej ceny przesyłki jest użycie naszego formularza wyceny. Podanie dokładnych wymiarów i wagi paczki oraz kraju nadania i doręczenia pozwoli na wygenerowanie konkretnej ceny za usługę. Na finalny koszt przesyłki kurierskiej mają również wpływ wybrane usługi dodatkowe takie jak, pobranie, ubezpieczenie czy doręczenie w sobotę. Wszystkie te informacje zawiera cennik przesyłek kurierskich.